Msza święta w Phoenix Park Dublin, Irlandia

29 września 1979 r.

Wizyta Jana Pawła II w Irlandii rozpoczęła się oficjalnym powitaniem na lotnisku w Dublinie. Powiedział wtedy: „Jestem szczęśliwy, że mogę być wśród was, że wraz z wami mogę iść po śladach świętego Patryka, szlakiem Ewangelii, którą on zostawił wam jako wielkie dziedzictwo”. Tego dnia papież odprawił mszę św. w dublińskim w Phoenix Park – jednym z największych ogrodzonych parków miejskich w Europie (707 hektarów). W nabożeństwie uczestniczyło około 1,250 tys. wiernych, czyli jedna trzecia całej populacji zamieszkującej Republikę Irlandii! Podczas homilii Jan Paweł II, zaapelował do Irlandczyków, by poddali się ponownej ewangelizacji i nawiązali do swojej chlubnej tradycji wysyłania tysięcy misjonarzy w różne zakątki świata.

• Powitanie na lotnisku w Dublinie przez władze kościelne i państwowe

• Msza św. w Phoenix Park w Dublinie, sprawowana przez 200 księży, kardynałów i biskupów