Beatyfikacja Urszuli Ledóchowskiej Poznań, Polska

20 czerwca 1983 r.

Ojciec Święty przybył do Poznania witany przez abp. Jerzego Strobę. W Parku Kultury na Łęgach Dęblińskich celebrował uroczystą mszę świętą, beatyfikując matkę Urszulę Ledóchowską, założycielkę zgromadzenia Sióstr Urszulanek Serca Jezusa Konającego. Była to pierwsza w Polsce msza beatyfikacyjna.

W bazylice archikatedralnej Świętych Apostołów Piotra i Pawła papież modlił się w Kaplicy Królewskiej oraz w Kryp­cie Arcybiskupów Poznańskich, a następnie spotykał się z księżmi archidiecezji poznańskiej, zakonnicami i seminarzystami. Opuszczając katedrę zatrzymał się przed Pomnikiem Księży Archidiecezji Poznańskiej, pomordowa­nych w obozach koncentracyjnych.

• Powitanie przez abp. Jerzego Strobę.
  • Msza święta w Parku Kultury, beatyfikacja matki Urszuli Ledóchowskiej.
  • Modlitwa w Kaplicy Królewskiej bazyliki archikatedralnej Świętych Apostołów Piotra i Pawła oraz w Kryp­cie Arcybiskupów Poznańskich.
  • Spotkanie z księżmi archidiecezji poznańskiej, zakonnicami i seminarzystami.
  • Zatrzymanie się przed pomnikiem Księży Archidiecezji Poznańskiej, pomordowa­nych w obozach koncentracyjnych.