Biogramy

Stanisław Adamski

Biskup diecezji katowickiej, wyświęcony na księdza w 1899 r. W latach 1904-1918 działał w organizacjach katolickich i spółdzielczych w Wielkopolsce a w Powstaniu Wielkopolskim...

Władysław Bandurski

Biskup sufragan archidiecezji lwowskiej. W czasie I wojny światowej popierał czynnie Legiony Piłsudskiego. Od listopada 1918 r. służył jako kapelan w odrodzonym Wojsku Polskim.

Antoni Baraniak

Sekretarz prymasów Augusta Hlonda i Stefana Wyszyńskiego. W latach 1953-1956 więziony i torturowany. Dzięki jego postawie nie udało się postawić przed sądem prymasa Wyszyńskiego.

Gabriel Bartoszewski

Zakonnik, kapucyn z kościoła pod wezwaniem Przemienienia Pańskiego w Warszawie, dr. nauk teologicznych, kieruje w Archidiecezji Warszawskiej referatem ds. kanonizacyjnych.

Jerzy Baszkiewicz

Ksiądz archidiecezji warszawskiej, jako naczelny kapelan Zgrupowania AK „Kampinos” był zwierzchnikiem ks. prof. Stefana Wyszyńskiego.

Josef Beran

Sługa Boży, arcybiskup Pragi i Prymas Czech. Studiował w Pradze i Rzymie, gdzie w 1911 r. przyjął święcenia kapłańskie. Po powrocie do Pragi był duszpasterzem, wykładał teologię...

Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego. Wszystkie prawa zastrzeżone 2014r. wykonanie strony